Завантаження
Сховати

У Києві відкрилася виставка "Цифрові відчуття - коли технології стають мистецтвом" (ВІДЕО)

Керувати рухом метеликів, або пограти із комп`ютером м`ячами створеними власним голосом можна на виставці "Цифрові відчуття - коли технології стають мистецтвом". Тут представлені вісім робіт художників із Австрії, Франції, Великобританіїї, Сербії, Японії та США.

Пасивне споглядання мистецтва залишилось в минулому. Сучасний кіберпростір увірвався до галереї і і не дає не стояти осторонь. Низький голос - народжує більші кульки, високий - менші. Далі на екрані бій із власною тінню. А можна перемкнути на інший режим та порявняти спів і мову різних країн. Зокрема українська та німецька на екрані виглядають зовсім по різному.

А співачка Леся стоячи спиною до екрану може сказати які візерунки створює її голос.
 
Леся, співачка: "Ну італійські пісні вони більше закручуют. Наприклад, зараз зроблю рушничок....а ось так буде пряма лінія".

В.О.Н.А - є віртуальним обличчям художниці. Цифрове освітлення відбиває світло внутрішнього світу авторки. Ті, хто розуміють, що вона намагається сказати, годинами не можуть відірватися від екранів.

Соломія Вітвицька, 5 канал: "Людська фантазія не має меж. Фантазм - так і назвав свою роботу японський комп`ютерщик Такагіро Мацуо. Учасники цієї інтерактивної інсталяції можуть засвітитися в маленькому світі-мрії. Прагнете стати провідником метеликами? Візьміть до рук кульку, що блідо світиться та керуйте рухом цих милих створінь. Щойно сховаєте кульку - метелики розлетяться, а тихе звучання фортепіано припиниться".

Є і проекти у форматі гри. За задумом авторів за пультом розкриваються емоційні, інтелектуальні, творчі здібності людини. У світі цифрового відтворення учасник має стати частиною Всесвіту, неповторною особистістю.

Дмитро: "Тут особливість така, що інтруктор має пояснити, як потрібно діяти. В галереї цього не потрібно. Але це добре".

Паскаль, художник: "Звичайно, якщо проектор поламається, то в кімнаті, то в порожній кімнаті буде посто порожня біла стіна, але відчуття. І це теж своєрідне мистецтво. Можна сперечатися, але кожну роботу тут я називаю мистецтвом".

Українські колеги творців інтерактивного мистецтва дещо скептично ставляться до рівня представлених робіт. Кажуть програмування примітивне - вони зробили б і краще. А от фінансово не потягнуть закупити такої дорогої техніки, лише заради естетичного задоволення.

Соломія Вітвіцька, Олег Комар, Іван Головач, 5 канал

***

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.61Мб)
Теги:
Останнє редагування: 01:11 19 квітня 2008
Новини партнерів