Завантаження
Сховати

У Харкові влаштували незвичайний квест [відео]

Місто навпомацки. У Харкові влаштували незвичайний квест - участь в ньому взяли люди, від народження позбавлені зору. Перевірити місто на доступність вирішила місцева організація незрячих юристів.

Три команди, в кожній по троє людей  - із самого ранку розходяться містом. Завдання для учасників цього квесту  написані спеціальним шрифтом і складені так, щоб їх можна було виконати за допомогою gps навігатора.

Олег Лепетюк, голова харківської організації незрячих юристів: "От, станция "Советская", 16 метров на пять часов каже. Последнене напрямление – точно на север. И вот здесь есть функция ввести точку, можна посмотреть в режиме исследования, где ты знаходишся сейчас".

Окрім знімальних груп, жодного супроводу чи помічників. Підказувати гравцям - суворо заборонено.У такий незвичний спосіб організатори квесту вирішили перевірити, наскільки місто адаптоване для його незрячих мешканців. Сценарій гри писали досвідчені гравці у квест.

Дмитро Большуткін, організатор квесту: "Мы старались сделать полегче, потому что мы раньше и сами никогда такого не делали и пытались как-то адаптировать это, потому что очень тяжело сделать – они не могут читать, только через брайль – задания через брайль даны или через звук".

Перед входом до метро — у гравців завдання вгадати мелодію. У метро незрячі учасники орієнтуються, мов удома. А от на вокзалі багатьом доводиться вперше користуватися камерами схову. Кілька хвилин - і гравці повертаються до центру міста. Кажуть - тут вони можуть вільно пересуватися і без допомоги перехожих. Однак і в центрі інфраструктура міста недостатньо враховує потреби незрячих.

Микола Дубов, учасник квесту: "Не везде озвученные светофоры – раз. Вот мы стоим, смотрите, вот светофор, он не озвучен. Нет направляющих настенных, напольных, нет звуковых маяков, не везде они вернее есть".

У міськраді незрячих харків`ян запевнили — їхню думку обов`язково візьмуть до уваги. І вже планують встановлення нових звукових світлофорів, табличок Брайля та низьких бордюрів.

Світлана Сірик, В`ячеслав Кузьменко, Харків "5 канал".
 

Теги:
Останнє редагування: 12:44 15 листопада 2012
Новини партнерів