Свято "Зажинки" відзначили на Житомирщині [відео]

  Початок жнив святом "Зажинки" відзначили у селі Городське, на Житомирщині. Обласні майстри зібралися у культурно-мистецькому комплексі "Поліська хата" та навчили гостей жати, молотити, складати копи та плести дідухів. Заготовленою соломою збираються оновити дах у старовинній сільській хаті.

  Одні співають – інші беруться до роботи. У селі Городському житомирські митці фестивалем "Зажинки" розпочинають жнива. Місцеві старожили навчають охочих зрізати колоски.

  Майстриня: "Беремо серпа, заводимо сюда.Нахиляємо сюди, тоді рижемо, бачиш?"

  У  Ганни та Ірини виходить не з першого разу. Проте в іншої жниці робота заладилася.

  Павлина Герасименко: "Я дуже рада, що з вами побула, я б вас по-справжньому навчила і в’язати снопи, бо я всю цю школу пройшла".

  Не меншої вправності потребує і вміння плести перевесла, зв’язувати жито у снопи та складати копи.

  Майстриня: "Ось дивіться, він правильно складений. Кінці рівнесенькі, перевесло правильно тоненьке зв’язане, щоб снопочок не розв’язувався. Дівчата ці з села, вони тоже вміють гарно робити, бо вже переробили за своє життя. Так що це дуже правильні снопи".

  На Поліссі здавна існувала традиція перед жнивами влаштовувати масове гуляння. Нинішнє свято "Зажинки" у Городському відновили чотири роки тому. Відтоді сюди приїздять гості з усієї області. Одні - демонструють таланти, інші - навчаються. Для усіх  готують козацький куліш.

  Володимир Лисюк, козак: "Ну, що тут є? Є сало, є м`ясо, є морквочка,є капуста. Зараз ми засиплемо зерно і будемо чекати, поки воно готується".

  Загалом, збір зернових  на Житомирщині триватиме до серпня. Тоді ж сплетуть і дідуха - з першого та останнього жнивного снопа. А заготовленою соломою перестелять дах  культурно-мистецького комплексу "Поліська хата".

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Позов до Європейського суду подав дніпродзержинський правозахисник
  Наступний матеріал
  ГУР розповіла, скільки керівники ОРДЛО обіцяють платити бойовикам за ведення агресії проти України
  Теги: