Завантаження
Сховати

Сьогодні офіційно відкрився Національний Сорочинський ярмарок

Народні майстри, співаки, музиканти зібралися на Полтавщині. Там розпочався традиційний Національний Сорочинський ярмарок. На Батьківщину Миколи Гоголя приїхали близько десяти тисяч людей з різних областей України, Росії та Азербайджану.

Вони ледь не всім селом приїхали на ярмарок. Вчителі, медсестри, поштарки та навіть волонтер зі США - представляють козацький хутір Омельник.

Логан Мюльман, волонтер (США): "Сьогодні я буду козаком та йтиму трошки перед конем".

Мешканка Омельника: "В нього дуже відповідальна роль. Він йде попереду дійства і буде конем".

Щоби закордонний гість перейнявся святковим настроєм, співаки навчили його кільком українським словам.

Логан Мюльман, волонтер (США): "Привіт, краще всіх, вареники, борщ, горілка".

Ярмаркові ятки буквально тріщать від великої кількості народних виробів. Серед традиційних - глиняних, дерев`яних та плетених сувенірів - є й унікальні речі. Картини, зроблені з насіння овочів та фруктів привезла на свято, як вона сама себе називає, справжня полтавська галушка.

Ольга Літус, майстриня: "Две любви - к сельскому хозяйству и искусству - я соединила в одно. Получилось безотходное сельское хозяйство с эффектом 3D".

Подарунки можна було не лише купити, а й власноруч виготовити.

Майстер: "Нужно не так, как ты дрова рубаешь, потому что ты сейчас рубаешь дрова, а мягче. Так ничего не получится. Глина - мягкий инструмент".

Володимир Кукузей: "Это интересное дело, редко с таким встречаешься. Думаю, для первого раза неплохо".

Ще жоден Сорочинський ярмарок не обійшовся без Миколи Гоголя. Цьогоріч його роль уперше виконує актор полтавського театру Тимофій Зінченко. Каже, його - з-поміж  багатьох претендентів - обрали за особливий профіль.

Тимофій Зінченко, виконавець ролі Миколи Гоголя: "Це дуже почесно, дуже хвилююче. Якщо порівняти з комуністичним часом, то акторам давали ролі Леніна, Сталіна, а зараз - роль Гоголя".

Ярмаркують на святі й інші герої українських творів та кінострічок. Поміж яток ходить і гостей розважає Проня Прокопівна. А ось - на возі катають гоголівську Хіврю. Для неї запрягли особливих волів: Гая та Солов`я.

Валерій Пащевський, власник волів: "Вони одні в Україні, немає таких по масті та по возасту. Їм по 15 років та важать вони по тонні".

Відвідувач: "Про все це ми у Гоголя читали, дуже хотіли побачити і от нарешті приїхали".

Триватиме Сорочинський ярмарок на Полтавщині до 19 серпня.

Дарія Фенденко, Іван Вірченко, з Полтавщини, 5 канал.

Теги:
Останнє редагування: 20:29 15 серпня 2012
Новини партнерів