Завантаження
Сховати

Процедури відстрочення вручення Шевченківської премії не існує, - Капранов

У положеннях щодо Шевченківської премії не передбачено процедури відстрочення нагородження, тобто цілком очевидно, що Василь Шкляр саме відмовився від вручення йому Шевченківської премії, - переконаний Дмитро Капранов. Про таке письменник заявив в ефірі «5 каналу».

« А що це за відстрочення? Я не бачив в положенні про Шевченківську премію процедури відстрочення вручення Шевченківської премії. Така ситуація прочистить мозги всім», - заявив письменник.
 
«Всі насправді знають, що він відмовився, бо нема процедури відкладення, нема нічого. Він відмовився у такій формі, яка ввічлива, але тверда», - наголосив Капранов.
 
«Якщо він (Василь Шкляр, - ред.) одразу не хотів брати з рук Президента нічого – він не повинен був подавати документи на Шевченківську премію. Сам крок подачі, вже, викликав сумніви у інтелігентському середовищі: а чи Чорний ворон, сам його герой, взяв би із рук чекіста наградной  наган? Тобто це питання складне і тут я би  пану Василю в душу не зазирав. Це його був вибір і він вийшов з ситуації так, як він вийшов – він вийшов давши ляпаса владі», - додав він.
 
Нагадаємо, що лауреат Шевченківської премії, письменник Василь Шкляр відмовився приймати присуджену йому премію доки на посаді міністра  освіти і науки, молоді та спорту знаходиться Дмитро Табачник.
 
«...Шановний пане Президент! засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в Указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника... Моя позиція, пане президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію...». Із листа  Шкляра Президенту України, 4 березня, 2011 року.
Теги:
Останнє редагування: 04:45 10 березня 2011
Новини партнерів