Завантаження
Сховати

Парад Різдвяних зірок відбувся у Львові (РЕПОРТАЖ)

Традиційних атрибутів зимових свят у цьогорічній ході було близько двадцяти. Всі різного розміру та оздоблення. Такі зірки традиційно виготовляють з початку посту. Вважається, що без них вертеп є неповним. Тому колядники обов`язковго або ж роблять зірку самостійно, або замовляють її у майстрів.

Ця різдвяна зірка в Оскани Довбуш - перша. Жінка розповідає, що робила її понад два місяці.  І хоча у цій справі вона новачок, результатом задоволена. Разом із сином пишається, що їхня зірка - серед найбільших на святі.

Оксана Довбуш, учасниця ходи: "Таку зірку прагне зробити людина, яка відчуває Різдво в серці її треба мати просто в своєму серці і жити з тими традиціями постійно в тому колі знаєте середовищі спілкуватися, то йде від сім`ї, початок береться з дитинства".

На парад різдвяних зірок у Львові приходять цілими вертепами. Серед учасників і діти, і дорослі. Священик Інокентій Волошин каже, щороку кількість звіздарів збільшується. А це означає, що традиційне мистецтво створення різдвяних зірок в Україні відновлюється.  

отець Інокентій Волошин: "Це є представлення мистецтва, віри людей, адже зірка об`явила місце народження Ісуса, а тепер Ісус має народжуватися в серці кожного з насі ця зірка це є свідоцтво того, що ми виносимо його на зовні".

Серед представлених у ході  зірки різних конструкцій та оздоблень. Деякі зроблені за сучасними технологіями та обладнані електричними лампами.  А найбільшу на цьогорічному параді  зірку відновили з фотографії 1942 року.

Іван Демчук, учасник ходи: "Це найбільша зірка вона має 24 промені, ми вклали всю душу в неї коли її робили і вкладаємо всю душу коли її несем".

Зіркову ходу центром Львова супроводжувала коляда.  І окрім професійних ряджених, заспівати різдвяних пісень міг кожний охочий.

Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал

***

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.82Мб)
Теги:
Останнє редагування: 21:57 8 січня 2009
Новини партнерів