Маловідомі факти з біографії Гріна зберігають у підвалі будівлі севастопольської тюрьми [відео]

  Олександр Грін – політв’язень. Маловідомі факти з біографії відомого письменника зберігають у підвалі будівлі колишньої севастопольської тюрьми. Там і досі існує камера, де відбував покарання автор "Пурпурових вітрил". Нині - це музей, який створив місцевий ентузіаст - Гриновець.

  Здесь была кровать в нише, которая убиралась на день и ночью только она открывалась на которой человек мог отдыхать. Был табурет, на кот. он мог сидеть в течение дня и, пожалуй , все.

  Кімната - три на два метри. Саме у такій одиночці три тижні відбував покарання письменник Олександр Грін. Автора роману "Пурпурові вітрила" тримали тут за втечу з севастопольської буцегарні. Те, що Грін був політв’язнем – маловідомий факт його біографії. Історики кажуть, в 24 роки він був революціонером, та займався агітаційною діяльністю у військах севастопольського гарнізону.

  Ольга Завгородня, ведучий науковий співробітник Нац. музею Героїчної оборони Севастополя: "Здесь была попытка побега. Попытка была не удачная. Он запутался в белье, которое висело на хоздворе. Веревка была тонкой, узлы навязаны редко и когда он услышал, что взводится курок часового, упал на землю, подняв руки".

  Саме за ґратами Грін вперше береться за перо. Знавець його творчості Володимир Адєєв стверджує - перебування в Севастополі позначилося на творах письменника. Адєєв, навіть дізнався де насправді мешкала Ассоль.

  Володимир Адєєв, автор камери-музею: "Есть место где была Каперна, где жила и родилась Ассоль. Это вот, на карте – это район Килинбухты, а Лисс, в который она шла – это корабельная сторона Севатополя.вот идя через лес, через ручей, она идет через Ушакову балку и в Ушаковой балке до 50-х годов через всю балку бежал ручей, кот".

  Загалом, в севастопольській тюрмі Грін провів 2 роки. Нині ця будівля -  сучасний офісний центр. Про перебування тут майбутнього письменника нагадує лише меморіальна табличка.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Моторошна історія на Дніпропетровщині
  Наступний матеріал
  Лабрадорит – державі: Україні повернуто майновий комплекс за 41 млн грн
  Теги: