Експозицію з двох сотень вишиванок можна оглянути в музеї мистецтва Прикарпаття [відео]

    Експозицію з двох сотень вишиванок можна оглянути в музеї мистецтва Прикарпаття, що в Івано-Франківську. Зразки цих вишиванок, датуються 19 сторіччям. Колекцію привезли з Полтави. ЇЇ зібрав тамтешній мешканець Олександр Опарій.

    Олександр Опарій першу жіночу вишиванку придбав сімнадцять років тому на ярмарку в Полтаві. Відтоді купує вишите жіноче вбрання на різних етнофестивалях. У його колекції  понад 200 вишитих суконь. Найбільша гордість вишиті білим-по білому.

    Олександр Опарій, колекціонер: "Як одна бабця говорила . Оце в мене сорочка спасівська, а це сорочка-трійця. Таку святкову сорочку одягали раз на рік на великий праздник".

    Колеція полтавських вишитих сорочок вражає оригінальними та самобутніми екземплярами. Тут можна знайти і сорочки-обереги, і весільні, і буденні.

    Юлія Михайлюк, відвідувачка виставки: "Якби я мала можливість я б хотіда придбати одну з атких сорочок собі".

    Іванна Равлюк, куратор виставки: "Вишита сорочка є оберегом від злого ока. І взагалі вважають що сорочку для дітей повинна вишивати мама чи бабуся своїми руками. Тоді вона буде оберігати від зла".

    Мистецтвознавці впевнені - сучасні модельєри хоч і поширюють культуру вишиванки, проте їм ще є чому навчитися у предків.

    Лілія Михно, мистецтвознавець: "Напевно модельєри усього світу навчаються саме у нас - слов`ян. Вони вражаються - 150 технік вишивки, колористика, поєднання одягу . Тут можна вчитися і вчитися".

    Олександр Опарій мріє зібрати у своїй колекції жіночі вишиванки з усіх регіонів України. Каже - тоді можна буде влаштовувати експозицію і за кордоном.

    Оксана Дудій, Андрій Шкварла, Івано-Франківськ, 5 канал

     

    Попередній матеріал
    Росія та Китай ветували резолюцію Ради Безпеки ООН із сирійського питання
    Наступний матеріал
    "Чорних трансплантологів" випустили з СІЗО під заставу
    Теги: