Завантаження
Сховати

Будинок Чехова в Ялті отримав на реставрацію рекордні кошти [відео]

39 тисяч доларів на реставрацію меблів Антона Чехова та предметів інтер`єру у його будинку отримала всесвітньо відома "Біла дача". Гроші на збереження культурної спадщини виділила амбасада США в Україні. Загалом же цьогоріч будинок Чехова в Ялті отримав на ремонт та реконструкцію рекордні за останнє десятиліття гроші - понад 8 мільйонів гривень.

Меблі з інтер`єру в стилі модерн у меморіальних кімнатах чеховського будинку наразі експонують у чохлах. 110 років - почесний вік, кажуть працівники музею, навіть для речей, які ретельно зберігають.

Три ламбрекени з вітальні, оксамитові скатертини, диван, крісла та кілька стільців з кабінету класика. Саме ці речі відновлять на американські гроші першими. Загалом, розповідає зберігач фондів,  реставрувати збираються майже дві сотні тканинних речей Чехова, зокрема й одяг. 

39 тисяч доларів виділив Посольський фонд США. Це – грант, який «біла дача» виграла ще навесні цього року.

Гроші на реставрацію тканинних експонатів – непоганий додаток до загального ремонту, вважають у будинку Чехова. Цьогоріч уперше за кілька десятків років «Білу дачу» оновлюють комплексно.

Завершити ремонтні роботи в будинку-музеї планують за місяць. Одразу потому - розпочнуть реставрувати тканини. Відновлювати чеховський інтер`єр довірять київським фахівцям.

Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Крим, Ялта, 5 канал

Теги:
Останнє редагування: 20:36 1 жовтня 2010
Новини партнерів