Україна домовилась про третій транш з МВФ (репортаж)

    Про це повідомила голова місії МВФ в Україні на спільній прес-конференції з прем`єром Юлією Тимошенко. За словами пані Пазарбазіолу Україна виконує взяті на себе зобов`язання по боротьбі з кризою. Тому МВФ продовжить свою співпрацю і фінансову підтримку.
    Три мільярди 300 мільйонів доларів. Про таку суму домовився Кабінет міністрів з Міжнародним валютним фондом. Це на 100 мільйонів більше, ніж очікували урядовці, однак значно менше, ніж сума, яку Київ обговорював з керівництвом фонду на початку року. Тоді передбачалося виділити майже 4 мільярди. За півроку МВФ встиг припинити свою співпрацю з Україною і відновити її. Нині, на думку міжнародної організації, ситуація в країні змінилася. В економіці і банківській сферах - на краще.

    Джейла Пазарбазіолу, керівник місії МВФ в України: "Україна виконала всі кількісні показники за тими параметрами, які були у програмі. А токож досягла дуже хорошого результату у зміцненні банківської системи. МВФ і надалі надаватиме допомогу владі України у розв`язанні складних завдань, які постали перед Україною у контексті складної світової фінансової кризи".

    В МВФ порахували - знецінення гривні на кінець року буде меншим, ніж очікували. Показник інфляції знизили на 3%. Однак брак грошей в бюджеті, за підрахунками того ж валютного фонду, буде більшим, ніж закладено в державному кошторисі. Щоб позбутись фінансових дірок, Уряду доведеться корегувати усі економічні показники. Голова Уряду до перегляду бюджету і антикризової програми готова. Тепер до змін готує і народних депутатів.

    Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Ми розробили, відкоригувану програму, яка є з одного боку для політиків не дуже популярною, тому що вона передбачає і скорочення видатків бюджету, вона передбачає збалансування жорстке бюджету, передбачає збалансування НАК "Нафтогазу", але в той же час - це є єдиний шлях для України для того, щоб вона мала можливість проходити кризу і ставати сильнішою".

    Хоча грошей від МВФ ще немає, Уряд вже знає куди їх подіти. Майже 2 мільярди одразу ж доведеться віддати, щоб погасити зовнішні борги України. Решта коштів підуть на видатки, передбачені бюджетом.

    Ірина Герасимова, 5 канал: "Урядовці можуть зітхнути з полегшенням, але не розслабитись. Рішення про третій транш лише технічне. Остаточне буде ухвалювати Рада Директорів через місяць. До того часу МВФ продовжить ретельно стежити за політичною і економічною ситуацією в Україні".

    Ірина Герасимва, Сергій Клименко, 5 канал

    ***

    ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.66Мб)
    Попередній матеріал
    Завершився XVII "Фестиваль дитячого кіно" в "Артеку" (репортаж)
    Наступний матеріал
    Кирилівська та Андріївська церква можуть увійти до списку спадщини ЮНЕСКО
    Теги: